Çerez Örnek
canlı destek

2021 Proje Donemi Erasmus Staj Hareketliliği Ek Ilaninda Guncelleme

2021 Proje Donemi Erasmus+ Staj Hareketliliği Güncellenen Ek İlan için tıklayınız.

2021 Proje Dönemi Erasmus+ Staj Hareketliliği Başvuru Kılavuzu için tıklayınız.

Türkiye Ulusal Ajansı’nın 05.04.2023 tarihinde yayınladığı ‘Deprem Önlemleri’ kılavuzu uyarınca, Birinci derece yakınları  veya kendileri, depremden etkilenen 17 il ve 1 ilçesinde (6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketinin akabinde Cumhurbaşkanlığı’nın 08.02.2023 tarih ve 6785 sayılı kararıyla OHAL ilan edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illeri ile AFAD Başkanlığı’nın kararlarıyla genele etkili afet bölgesi ilan edilen Batman, Bingöl, Elazığ Kayseri, Mardin, Niğde, Tunceli illeri ile Sivas’ın Gürün ilçesi) ikamet etmekte olup da Ege Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin birinci derece yakınları AFAD’dan afetzede yardımı aldıklarına dair belgeyi başvuru esnasında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

2021 Proje Dönemi Erasmus+ Staj Hareketliliği Ek İlanına başvuracak 2022 Proje Dönemi Erasmus+ Staj Hareketliliği sonuç listesinde asil ilan edilen öğrencilerden, 2021 Proje Dönemi Erasmus+ Staj Hareketliliği Ek İlanına başvurmaları durumunda 10 puan düşülecektir. 
2022 Proje Dönemi Erasmus+ Staj Hareketliliği sonuç listesinde yedek ilan edilen öğrencilerin, 2021 Proje Dönemi Erasmus+ Staj Hareketliliği Ek İlanına başvururken hangi projeden 10 puan düşüleceğine dair dilekçeyi 04.05.2023 tarihine kadar erasmus@mail.ege.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Türkiye Ulusal Ajansı’nın 05.04.2023 tarihli Deprem Önlemleri Kılavuzu için tıklayınız.

2021 El Kitabı için tıklayınız.

Eşdeğerlik Tablosu

Lisans Not Dönüşüm Tablosu

Lisansüstü Not Dönüşüm Tablosu

Özel İhtiyaç Destegi Ek Hibe Talep Formu-Ögrenci

Kabul Mektubu Örneği 1

Kabul Mektubu Örneği 2

2021 Proje Dönemi Erasmus+ Staj Hareketliliği Ek Başvuru İlanı sorularınız için Öğr. Gör. Dr. Ayça Fidan (ayca.fidan@ege.edu.tr) ile görüşebilirsiniz.

“2021 Proje Dönemi Erasmus+ Staj Hareketliliği EK BAŞVURU İLANI” kuralları uyarınca, Ege Üniversitesince eşdeğer kabul edilen YDS (son 5 yıl içerisinde alınmış), TOEFL IBT (son 2 yıl içerisinde alınmış), YÖKDİL (son 5 yıl içerisinde alınmış) ve 2022 ve 2023 yıllarında alınmış Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından Erasmus başvuruları için yapılan EGEPT Sınav Sonuç Belgesi başvuru sırasında eşdeğer belge olarak kabul edilecektir.

2022 ve 2023 yıllarında alınmış Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından Erasmus başvuruları için yapılan EGEPT Sınav Sonuç Belgesi var ise, Yabancı Diller Yüksekokulu ile irtibata geçilerek (ydiller@mail.ege.edu.tr) sonuca ilişkin yazılı sonuç belgesi temin edilmeli ve başvuru esnasında sisteme yüklenmelidir. Not yazılmasına rağmen belge yüklemeyen öğrenciler, Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından düzenlenecek sınava katılım sağlamak zorundadır.

“2021 Proje Dönemi Erasmus+ Staj Hareketliliği EK BAŞVURU İLANI” programı kapsamında başvuran her öğrencinin, Konuşma Düzeyi Tespit Sınavına tekrar girmesi zorunludur, önceki puanlar kabul edilmeyecektir.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ