canlı destek

2021 Proje Dönemi Erasmus+ Staj Hareketliliği Yabancı Dil Yazılı Sınav Sonuçları

Sevgili öğrencilerimiz,

2021 Proje Dönemi Erasmus+ Staj Hareketliliği Programı kapsamında başvuru yapan, eşdeğer dil belgesi yüklemeyerek sınava katılma talebinde bulunan öğrencilerimiz için Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından 23.03.2022 tarihde 10:00'da yabancı dil yazılı sınavı düzenlenmiştir.

Yazılı sınava katılamayan öğrenciler için: "Covid nedeniyle mazeret sınavına girecek öğrenciler, PCR test sonucu ile birlikte HES uygulamasından karantinada oldukları bilgisini Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’ne erasmus@mail.ege.edu.tr adresine göndermesi gerekmektedir. Diğer sağlık sorunları nedenleriyle öğrencilerimizin mazeret sınavına girebilmeleri için: Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı “Ölçme ve Değerlendirme Esasları Yönergesi” uyarınca tam teşekküllü hastaneler tarafından verilen sağlık raporu ile mazeretlerini belgelemeleri ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’ne erasmus@mail.ege.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir."

İlan kurallarımız uyarınca "Lisans öğrencilerinin yabancı dil yazılı sınavından 100 üzerinden 60 veya daha yüksek not alınması gerekir. Lisansüstü öğrencilerinin yabancı dil yazılı sınavından 100 üzerinden 70 veya daha yüksek not alınması gerekir." Baraj puanını alamayan öğrenciler 29-30-31 Mart 2022 tarihlerinde düzenlenecek sözlü sınava katılamayacaklardır.

Erasmus+ Staj Hareketliliği faaliyetine başvuran öğrencilerin Yabancı Dil Notu, Yazılı Sınav Notunun %75'i ve Fakülte/Enstitü/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu tarafından yapılacak Yabancı Dil Konuşma Düzeyi Tespit Sınavının %25'i alınarak belirlenecektir.

Yabancı dil sınavlarının yazılı %75 ve sözlü %25 ortalamalarının lisans öğrencileri için en az 65, lisansüstü öğrencileri için en az 70 olmalıdır.

29-30-31 Mart 2022 tarihlerinde düzenlenecek sözlü sınav detayları (sınav yeri ve saati) için Bölüm Erasmus Koordinatörünüz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

2021 Proje Dönemi Erasmus+ Staj Hareketliliği Yabancı Dil Yazılı Sınav Sonuçları için tıklayınız.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ