Çerez Örnek
canlı destek

2022 PROJE DÖNEMİ ERASMUS+ ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ YABANCI DİL YAZILI SINAV SONUÇLARI

2022 PROJE DÖNEMİ ERASMUS+ ÖĞRENİM HAREKETLİLİĞİ YABANCI DİL YAZILI SINAV SONUÇLARI için tıklayınız.

20-21-22 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Konuşma Düzeyi Tespit Sınavı yeri ve saati için lütfen Bölüm Erasmus Koordinatörleriniz ile irtibata geçiniz.

Koordinatörler Listesi için tıklayınız.

Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği faaliyetine başvuran öğrencilerin Yabancı Dil Notu, Yazılı Sınav Notunun %75'i ve Fakülte/Enstitü tarafından yapılacak Yabancı Dil Konuşma Düzeyi Tespit Sınavının %25'i alınarak belirlenecektir.

Lisans öğrencilerinin sözlü sınava girebilmesi için yabancı dil yazılı sınavından (veya Ege Üniversitesince eşdeğer kabul edilen sınavların Ege Üniversitesi not dönüşümüne göre) 100 üzerinden 60 veya daha yüksek not alması gerekir. Lisansüstü öğrencilerinin sözlü sınava girebilmesi yabancı dil yazılı sınavından (veya Ege Üniversitesince eşdeğer kabul edilen sınavların Ege Üniversitesi not dönüşümüne göre) 100 üzerinden 70 veya daha yüksek not alması gerekir. Bu puanı sağlayamayan öğrenciler sözlü sınava giremez ve hareketlilikten faydalanamazlar.

Yabancı dil sınavlarının yazılı %75 ve sözlü %25 ortalamalarının lisans öğrencileri için en az 65, lisansüstü öğrencileri için en az 70 olmalıdır.

TÜM PUANLAMA KRİTERLERİ SONUNDA TOPLAM BAŞARI PUANI 65 PUANIN ALTINDA KALAN LİSANS ÖĞRENCİLERİMİZ VE 70 PUANIN ALTINDA KALAN LİSANÜSTÜ ÖĞRENCİLERİMİZ ASİL VEYA YEDEK LİSTELERİNDE YER ALAMAYACAKLARDIR.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ