Çerez Örnek
canlı destek

Erasmus İkili Anlaşma Yapma Usulü

  • 2022-2027 yılları arasında Erasmus Without Paper (EWP) kapsamında Erasmus ikili anlaşmaları sistem üzerinden çevrimiçi yapılacaktır.
  • Erasmus ikili anlaşması yapmak isteyen Enstitü/Fakülte/ Yüksekokul/Bölümlerimizin Erasmus koordinatörleri, öncelikle ikili anlaşma yapmak istedikleri partner üniversitenin web sayfasından ders programını inceleyerek veya karşı partner üniversitenin akademik bölüm koordinatörleri ile iletişime geçerek, karşı partner üniversite ile anlaşma yapmanın akademik olarak üniversitemizle uyumlu olup olmadığını inceleyecektir.
  • Karşı partner üniversitenin akademik olarak üniversitemizle uyumlu olduğunu düşünen ve anlaşma yapmak isteyen Erasmus Bölüm Koordinatörlerimizin yapması gerekenler aşağıda belirtilmiştir:
  1. İnternational.ege.edu.tr web sayfasında yer alan (Değişim programları->Erasmus+->İkili Anlaşmalar ve Kodlar sekmesi altında yer alan Örnek İkili Anlaşma Formu doldurulacaktır. (https://international.ege.edu.tr/tr-6928/erasmuso_ikili_anlasmalar_ve__kod_tablosu-kategorisi_link_sayfa.html)
  2. Doldurulan Erasmus İkili Anlaşma Formu resmi yazı ile Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’ne bildirilecektir.
  3. Bölümlerden Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’ne resmi yazı ile gelen Erasmus ikili anlaşma talepleri, ilgili Erasmus uzmanı tarafından EWP sistemine çevrimiçi girilecek ve karşı okula gönderimi yapılacaktır.
  4. Karşı okul değişiklik talep ederse ve sistemden Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’ne bu değişikliği bildirirse, bu değişiklik talebi ilgili Erasmus uzmanı tarafından ilgili Erasmus Bölüm Koordinatörüne bildirilecektir.
  5. Anlaşma karşı partner üniversite tarafından kabul edilip EWP sisteminden onaylanınca geçerlilik kazanacaktır.

Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ